Ana Sayfa Uncategorized DİTİB Öğrenci Fuarı’nda üniversitelerin 60 farklı bölümü tanıtıldı

DİTİB Öğrenci Fuarı’nda üniversitelerin 60 farklı bölümü tanıtıldı

974
0

Türkmen, “Gençlere verilen her türlü destek gelecek adına atılmış önemli adımdır.”

DİTİB Federal Gençlik Birilği ve Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Gençlik Birliği’nin organizesinde düzenlenen “Öğrenci Fuarı”na yüzlerce öğrenci yoğun ilgi gösterdi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkez Konferans Salonu’nda düzenlenen Öğrenci Fuarı’nda (DİTİB Studentenmesse), Almanya’nın farklı üniversitelerinde okuyan öğrenci ve mezunları, bölümlerini tanıtmak amacıyla stand kurdu. Öğrencilerin akın ettiği fuarda, üniversiteye hazırlanan öğrencilere hayallerindeki bölümlerin seçiminde hem yol gösterildi hem de bölümleri tanıma imkanı sunuldu. Aday öğrenciler bölümlerle ilgili yönelttiği sorulara cevap imkanı buldu. Fuarda ayrıca Uluslararası İlahiyat Programı (UIP) ve DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri tanıtıldı.

Fuarın açılışına DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, Federal Gençlik Birliği Başkanı Mustafa Salih Durdubaş, KRV Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Seher Mavi ile standlarda görev yapan yüze yakın üniversitede okuyan öğrenci ve mezunları katıldı.

Gençler tarafından düzenlenen Öğrenci Fuarı’na ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerimize rehhberlik yapmak amacıyla güzel bir organizasyon düzenlendi. Gençlere verilen her türlü destek gelecek adına atılmış önemli adımdır Küçük kardeşlerine abilik yapan gençlerimizin azmini ve gayretini görmekten ve fuara katılmaktan çok mutluluk duydum. Bu fuar gençlerin gelecekleri şekillendirmek ve yön çizmesi anlamında önemli bir etkinlik. Standlarda gönüllü görev alan kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üniversitelerin öğretmenlik, mühendislik ve mimarlık, eczacılık, tıp, medikal, beslenme ve gıda, Uluslararası İlahiyat Programı (UIP), İslam teolojisi, uluslararası ticaret, ekonomi, işletme, hukuk, film ve iletişim tasarımı gibi 60 farklı bölümünün tanıtım standlarının açıldığı fuar alanını gezen DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, tanıtıma yönelik gayretlerinden ötürü standlarda görev alan gönüllü öğrencilere teşekkür ederek, bilgi aldı.

Gün boyu süren fuara binin üzerinde öğrenci ve velinin katıldığı belirtildi.

Ercüment Aydın / Köln

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz