Ana Sayfa Uncategorized Kur’an bülbülleri Köln bölge finali için yarıştı

Kur’an bülbülleri Köln bölge finali için yarıştı

383
0

Almanya’da her yıl bölgelerde düzenlenen “Kur’an-ı Kerîm’i Güzel Okuma Yarışması”nın bölge finalinin ilk ayağı Köln’de yapıldı.

Lülsdorf DİTİB Selimiye Camii’nde 22.’si düzenlenen “Kur’an-ı Kerîm’i Güzel Okuma Yarışması” bölge finali erkek ve kız olmak üzere iki kategoride gerçekleşti.

Kur’an bülbüllerinin en güzel performansı sergiledikleri finale, öncesinde beş bölgede yapılan yarışmalarda başarı gösteren öğrenciler katıldı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Köln bölgesi 52 cami derneğini temsil eden yarışmacılar, Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

Yapılan değerlendirmenin sonucunda, erkekler kategorisinde Köln DİTİB Merkez Camii’den Kerim Yasin Karabulut ve kızlar kategorisinde de Bergheim DİTİB Merkez Camii’nden Asya Dua Tekercibaşı birinciliği elde etti. Her iki yarışmacı, 19 Haziran’da yapılacak Almanya finali için Köln bölgesini temsil edecek.

Ayrıca Hürth DİTİB Camii’nde düzenlenen “Temel Dini Bilgiler ve Genel Kültür Yarışması”nda da grup olarak Hückelhoven DİTİB Camii öğrencileri Muhammed Talha Yenice, Zeyd Mirza Yaşar ve Yade Nur Akkaya’de bölge birinciliğini elde etti.

Yarışmanın sonunda söz alan ve yoğun bir hazırlık süreci yaşadıklarını belirten Köln DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Naci Şengün, “Kur’ân’ı seven öğrenci onun için birşeyler yapmak istiyor. Bakıyor ki, Kur’an onun düşünüşüne, yaşantısına, ahlakına her geçen gün bir güzellik katıyor, onunla olan bağını daha da güçlendirme ihtiyacı hissediyor. Yarışmaya katılan bütün yavrularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

DİTİB NRW Köln Bölge Birliği Başkanı Adem Onur, Bölge Kadın Birliği Başkanı Ümran Aslan, din görevlileri, çok sayıda cemaat ve yarışmacı öğrenci velilerinin katıldığı yarışma, başarı belgeleri ve ödüllerin takdimiyle sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

Önceki İçerikDİTİB Öğrenci Fuarı’nda üniversitelerin 60 farklı bölümü tanıtıldı
Sonraki İçerikDİTİB, 2022 Yılı Hac Ön Kayıtlarını Başlattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz