Ana Sayfa Uncategorized DİTİB derneği Moosburg şehrinin 1250. kuruluş yıl dönümüne katıldı

DİTİB derneği Moosburg şehrinin 1250. kuruluş yıl dönümüne katıldı

517
0

Bavyera eyaleti Moosburg şehrinin 1250. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
Moosburg Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe göçmen kuruluşu olarak Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mevlana Camii katıldı.
Şehir merkezinde kortej yürüyüşü ile başlayan kutlamada, Moosburg Belediye Başkanı Josef Dollinger’in özel davetlisi olarak DİTİB Mevlana Camii gençlik kolları yer aldı.
Moosburg şehrinde faaliyet gösteren 140 farklı dernek kendi bayrak ve pankartlarıyla alanda yer aldığı etkinlikte, DİTİB gençleri hazırladıkları Türk ve Alman bayraklı tişörtleri ile “Moosburg şehrinin yıl dönümünü tebrik ediyoruz” yazılı pankartı büyük ilgi gördü.
Moosburg Belediye Başkanı Josef Dollinger, etkinlik sonunda DİTİB gençlerine teşekkür etti.
Moosburg DİTİB Mevlana Camii dernek başkanı Muharrem Şöhmelioğlu, belediye başkanı Josef Dollinger’in özel daveti üzerine şehirlerinin kuruluş yıl dönümüne katıldıklarını söyledi. Moosburg şehrinde 1969 yılında ilk kurulan göçmen derneği olduklarını belirten Şöhmelioğlu, şehirlerinde düzenlenen tüm etkinliklerde yer aldıklarını ve şehrin belediye başkanının da cami etkinliklerinde kendilerini yalnız bırakmadığını ifade etti.

Ercüment Aydın / Köln

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz