Ana sayfa Uncategorized Ödüllü radyocudan Almanya’da Türkçe podcast

Ödüllü radyocudan Almanya’da Türkçe podcast

3140
0

Tuba Tunçak, 20 yılı aşkın süredir başta WDR olmak üzere farklı medya kuruluşlarında sunuculuk, yapımcılık ve editörlük görevini üstlenen bir isim. 2014 yılında ,,Kelebek im Konzert’ adlı projesi ile Alman Radyo Ödülleri’ne layık görülen bir radyocu. Tunçak, şimdi çiçeği burnunda projesi “Podcast Alla Tuba” ile dinleyici ile buluşuyor. Youtube ve Spotify üzerinden yayınlanan aylık programda, kültür-sanat ve medya dünyasından konuklarını ağırlıyor. İlk konuğu ise, Avrupalılara Anadolu rock müziğini sevdiren Altın Gün grubunun solisti Merve Daşdemir.

Gazetecilik deneyimi ile kendine has samimi tarzını birleştiren Tuba Tunçak aynı zamanda iletişim eğitmeni. WDR’in ünlü çocuk yayınları “Die Sendung mit der Maus”un radyo bölümünde yapımcı olarak da çalışan Tunçak, “Bu kez tamamen kendi rengimi taşıyan Tubaca sohbetler yapabileceğim bir program üretmek için yola çıktım.” diyor. Podcastın ismi olan Alla Tuba ise müzikteki alaturka kavramının alla turca şeklindeki İtalyanca söylenişinden esinlenerek doğmuş.

Tuba Tunçak , “Konuklarımın kendilerini evinde hissedecekleri, dinleyicilerimizin de bilgilenirken keyif alacağı Türkçe ağırlıklı, anadil tadındaki yayınlarımızda buluşmayı umuyorum.” diye sözlerini tamamlıyor.

Youtube: Podcast Alla Tuba – YouTube