Ana sayfa Uncategorized Sancak ailesinin mutlu günü

Sancak ailesinin mutlu günü

4947
0

Almanya’nın Frankfurt şehrinde yaşayan işadamı Muzaffer Sancak’ın kızı Demet dünya evine girdi.

Trabzon-Köprübaşılı Güler-Muzaffer Sancak ailesinin kızı Demet ile Uşaklı Nazike-Mehmet Buhur  ailesinin oğlu Gani, 29 Ağustos Cumartesi günü Hattersheim Am Main – Melodie Düğün Sarayı‘nda düzenlenen muhteşem bir düğünle hayatlarını birleştirdiler.

Pandemi gölgesinde, eski geleneklerden uzak maske ve sosyal mesafeli düğünde, gelin ve damadın mutluluklarına ortak olmak için davete sınırlı sayıda katılan konuklar, Sancak ve Buhur aileleri tarafından karşılandı.

Frankfurt şehrinde uluslararası bir şirkette üst düzey yönetici olarak çalışan iktisat mezunu Demet ile oto galeri işleten genç iş adamı Gani, alkışlar eşliğinde salona gelişi sırasında konfetilerin ardı ardına atılması ile ilk danslarını yapan çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Gelin ve damadın mutluluklarına ortak olmak için sınırlı sayıda davetlinin katıldığı görkemli düğünde gelinin amcaları işadamı Ahmet Sancak ve halası Aynur Sancak Kip masaları gezerek konuklara hoşgeldiniz dedi.

Sohbet ve müzik dinletisi ile devam eden merasim, düğün pastasının kesilmesinden sonra takı merasimi ile devam etti. Kemençe ile finalin yapıldığı düğün töreninde uzun süre horon oynandı.

Bu muhteşem düğün organizasyonunda her şeyi ince ayrıntısına kadar planlayan gelin ve damadın anne ve babası Güler-Muzaffer Sancak, Nazike-Mehmet Buhur gece boyunca konuklarla tek tek ilgilendiler.

Ercüment Aydın