Ana sayfa Uncategorized Top ve Ayar ailesinin mutlu günü

Top ve Ayar ailesinin mutlu günü

5364
0

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi Hasan Ayar’ın oğlu Ertuğrul dünya evine girdi.

Balıkesirli Medine-Aziz Top ailesinin kızı Sibel ile Trabzon Köprübaşılı Firdes-Hasan Ayar ailesinin oğlu Ertuğrul Gebze’de düzenlenen muhteşem düğünle hayatlarını birleştirdiler.

Gebze’nin en gözde salonlarından Asya Düğün Sarayı’nda kına ve düğünün birlikte yapıldığı merasime gelin ve damadın yakın dostları ve akrabaları katıldı.

Pandemi gölgesinde, eski geleneklerden uzak maske ve sosyal mesafeli düğünde, gelin ve damadın mutluluklarına ortak olmak için davete katılan konuklar, Top ve Ayar aileleri tarafından karşılandı.

İktisat ekonomisi mezunu Sibel ile makina mühendisi Ertuğrul alkışlar eşliğinde salona gelişi sırasında konfetilerin ardı ardına atılması ile ilk danslarını yapan çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

İkinci düğün 7 Kasım 2020’de Werdhol’de 

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi Hasan Ayar, çocuklarının mürüvvetini gördüklerini söyleyerek duygularını tarif edemeyecek kadar mutlu olduğunu ifade etti. Ayar, “Pandemi sürecinden dolayı sınırlı sayıda davetli düğünümüze iştirak etmiştir. Gerek telefonla gerekse sosyal medya üzerinden güzel dilek ve temennilerini dile getiren dostlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Almanya’dan davet edemediğimiz dostlar için de ikinci düğünümüzü 7 Kasım 2020’de Werdhol’de yapacaklarını söyleyen Ayar, Rabbim bütün evlenen ve evlenecek evlatlarımıza mutluluk, huzur, sağlık versin niyazda bulundu.

Sınırlı sayıda davetlinin katıldığı düğün merasimine maskeleriyle gelen misafirler ateşleri ölçülerek maske ve sosyal mesafe kuralına göre hazırlanan masalara oturtuldu. Sohbet ve müzik dinletisi ile devam eden merasim, düğün pastasının kesilmesinden sonra takı merasimi ile devam etti. Kemençe ile finalin yapıldığı kına ve düğün merasiminde uzun süre horon oynandı.

Ercüment Aydın / Köln