AÇIKÖGRETiM ORTAOKUL LiSE KAYITLARI BASLADI

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa programları kayıt başvuruları başladı. Programlar için son başvuru 14 Eylül 2012 tarihinde sona erecek.
Bu haber 16 Agustos 2012, Persembe 19:07:50 eklenmiştir.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Açık Öğretim Ortaokulu ile Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programları kayıt başvuruları başladı. Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Programları çeşitli nedenlerle öğrenimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış, kişilerin yarıda bıraktıkları öğrenimlerini tamamlama ve bir üst okula gitme olanağı sağlıyor. Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu'nun verdiği bilgiye göre, programa kayıt yaptırmak isteyen adayların kayıt için gereken belgeleri 14 Eylül 2012 günü mesai saati sonuna kadar Anadolu Üniversitesi Köln İrtibat Bürosuna göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

 


Kimler başvurabilir

 

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa İrtibat Bürosu, MEB Hayat Boyu Öğrenme Programları görevlisi Derya Mutlu, “Batı Avrupa’da bulundukları ülkelerde lise dengi bir okulu mezun olmayan dolayısıyla üniversiteye gitmeye hak kazanamamış gençlerimiz için Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı önemli bir hizmettir. Programlarımıza kayıt olmak için Batı Avrupa’da yerleşik olmak , en az ortaokul mezunu olmak veya genel liselerin ara sınıflarına denk gelen bir eğitim almış olmak gerekmektedir. Açık Öğretim Ortaokulu'na ise dört yıllık temel eğitimi tamamladığını gösterir belgesi olanlar, Yurtdışında öğrenim görüp, aldıkları eğitimin Türkiye’deki karşılığı olarak en az dördüncü sınıfı bitirenler düzeyinde denklik yaptıranlar, en az beş yıllık ilkokul mezunu olanlar ile ortaokulların ara sınıflarında öğrenciyken öğrenimlerini yarıda bırakanlar başvurabilirler” dedi.


Son başvuru tarihi 14 Eylül


Program görevlisi Derya Mutlu, programlara kayıt yaptırmak isteyen lise ve dengi okul mezunu öğrenci adaylarının Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosuna telefon, faks, e-posta veya şahsen başvurmaları gerektiğini belirterek, “Kayıtların yürütülmesinde sorun yaşanmaması için öncelikle büromuzla irtibata geçilmesi, adres bildirilmesi ve Başvuru Kılavuzu talep edilerek eksiksiz ve usulüne uygun kayıt başvurusu yapılması gerekir. Öğretim düzeyinizi yükseltmek istiyorsanız 14 Eylül 2012 tarihine kadar Köln'deki büromuza başvurabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi İşbirliğinde yürütülen programlar ile yaşınız ve mesleğiniz ne olursa olsun, evinizden, işinizden ayrılmadan kendinize yatırım yapın gelin siz de kayıt olun. Ayrıntılı bilgiyi www.anadolu-uni.de adresinden alabilirsiniz” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : Açık Öğretim Lisesi Açık Öğretim Ortaokulu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri