İsimsiz Sorular


Bu makale 2018-05-04 21:31:17 eklenmiştir.
ANALİZ - Sahra Şahin

Dortmund’da bir lisede İslam Din Dersi öğretmeni olarak görev yapan yakın dostum ve abim Hüseyin Sağ hocamızı ziyaret ettim geçen hafta sonu. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu, Almanya’ya gelip Almanca öğrenerek burada öğretmenlik yapan profil örneklerden…

Çevresinde bilişim konularında da son derece mahir bir değer olarak biliniyor. Bu bilgisini derslerine de aktarıyor ve çok güzel metotlar ortaya çıkarmış. Zamanında Türkiye’de Almanya’daki gibi çifte dal okuma imkânı olsa, İlahiyatla birlikte bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okurdu her halde.

Ziyaret esansında, okulda yaptığı bir uygulamayı örnekleri ile anlattı. Okula koydukları bir kutuya, öğrencilerinden işlenmesi ve cevaplanmasını istedikleri konuları ve soruları yazmaları ve anonim olarak kutuya atmalarını istiyormuş. Bu şekilde elinde büyük bir dosya oluşmuş. 12- 18 yaş arası lise çocuklarının merak ettiği, cevabını aradığı, başkasına soramadığı sorular bu kutuya atılmış. Avrupa’da 3. ve 4. yeni nesil Türk gençlerimizin psikolojik, dini, kültürel durumlarını, problemlerini, hayal ve kurgularını, sıkıştığı noktaları, çatışma alanlarını bu sorularda görmek mümkün.

Hüseyin hocam, bu soruları bir kitap olarak neşredebilirse önemli bir hizmet ortaya çıkmış olacak. Pek çok kişi için başvuru kaynağı olacaktır.

Soruların cevaplarını ise hep birlikte arayacağız…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri