Işişleri Bakanına Büyük Oparasyon

Almanya Içişleri Bakanı Thomas de Maiziére´in oğlu uluslararası arenada faliyet gösteren şaibeli birisiyle bazı işlere yapmaya başlar.
Bu makale 2013-12-24 11:32:33 eklenmiştir.
HUKUK KÖŞESİ - Av. Oğuz SARIKAYA

Işişleri Bakanına Büyük Oparasyon

 

Sevgili okurlar, bugün Almanya siyaseti ile ilgili bir kurgu yapıp Sizlerle beraber değerlendirmek istiyorum.

Almanya Içişleri Bakanı Thomas de Maiziére´in oğlu uluslararası arenada faliyet gösteren şaibeli birisiyle bazı işlere yapmaya başlar. Babası Almanya´nın Içişleri Bakanı olmasından dolayı şaibeli şahış için bakanoğlu cazip gelir. Günün birinde Savcılık talimatıyla bakanoğulu gözaltına alınır ve tutuklanır. Beraberinde tabiiki şaibeli çocukda gözaltına alınır. Bakanoğluna isnat edilen suç rüşvet ve yolsuzluk. Işin içinde birde milyonlarca nakit para var. Bakanoğlu´nun evinde ciddi miktarlarda nakit bulunuyor. Bu tutuklama ve gözaltı Alman basınına yansıyor. Sevgili okurlar, kurgu bu. Sizce Almanya´da nasıl bir prosedür işler?

Sayın Merkel çıkıp birileri benim hükümetimi devirmek istiyor dermi? diyemez!

Sayın Merkel veya ilgili Bakan sözkonusu soruşturmayla ilgili herhangi bir Emniyet görevlisini görevden alabilirmi? alamaz!

Sayın Merkel Içişleri Bakanı´na sahip çıkabilirmi? çıkamaz!

Sayın Içişleri Bakanı Thomas de Maiziére Bakan koltuğunda olay kamuoyuna yansıdığından sonra 1 Saat Bakan olarak kalabilirmi? kalamaz!

Ne yapar? Kendisinin bu konuyla zerre kadar ilgisi olmasa´da soruşturmanın selameti açısından derhal istifa eder! Muhtemelen yanı sıra Bakan´ın bürokratlarıda soruşturmaya gölge düşmesin diye istifa eder!

Alman kamuoyuda Sayın de Maiziére´i taktir eder. Iyi bir Devlet adamı ve iyi bir Demokrat diye.

 

Hele birde Almanya´nın üç saatlik uçak mesafesinde olan ileri Demokrasi abidesi bir Ülkeye bakalım. Oralarda bu durumlarda ileri Demokrasisinin gereği nasıl yerine getiriliyormuş? Nasılmı? Arkadaş işın ucu sana dokunuyorsa vatan miillet sakarya abidesiyle hemen saldırıya geçeceksin. Vatan millet elden gidiyor diyeceksin. Olay komplo diye ortalığı birbirine katacaksın! Derhal karşı saldırıya geçceksin. Yargı bağımsızlığı, güçler ayrılığı, şefaflık vs. hikaye. Soruşturmayı yapanlara; Bakanoğluna dil uzatanlara haddini bildireceksin! Işin aslına, oğluna isnat edilen suça, yanı işin esasına hiç girmeyeceksin. Koltuğundan hele bu kış aylarında asla kalkmayı düşünmeyeceksin. Biraz edebiyat yap yeter. Işte ben istedimde, üstadım istemedi kal dedi gibisinden.

Sevgili okurlar, ileri demokrasi Ülkesindeki Bakan´ın olaya yaklaşımı o koltuğa yakışmadı! Yakışmadığı gibi çalışma arkadaşlarınıda gereksiz yere yıprattı. Bundan sonra ağzıyla horoz tutsa nafile.

Bu vesileyle hepinize mutlu ve sağlıklı yeni yıllar dilerim.

 

Avukat Oğuz SARIKAYA / Köln

www.s-b-t.eu

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri