derin devlet ve nsu cinayetleri


Bu makale 19 Nisan 2013, Cuma 08:17:22 eklenmiştir.
HUKUK KÖŞESİ - Av. Oğuz SARIKAYA

derin devlet ve nsu cinayetleri

 

Sevgili okurlar, bugün son günlerde Almanya´da yaşayan Türkler arasında yoğunlukla oluşan bir kanıyı ve bu kanı´nın oluşmasındaki nedenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. NSU isimli ırkçı hırıstiyan terör örgütü´nün Alman derin devleti tarafından kulanıldığı Türkler arasında yoğunlukla konuşulmaya başladı. Bazılarıda NSU teröristleri´nin işlediği cinayetlerin Alman Derin Devleti trarafından organize edildiğini bile dile getiriyorlar. Bu kanı´nın oluşmasındaki asıl sebep ise, NSU isimli ırkçı hırıstiyan terör örgütüne karşı yürütülen soruşturmalardaki skandalar oldu. Tabii´ki bu skandaların hepsine bu yazımda yer vermem mümkün değil.

  • NSU cinayetlerinin asıl fayilerinden Uwe Böhmert isimli terörist 2000 yılında yakalama emriyle aranmaktaydı. 6 Mayın 2000 yılında teröriyt Böhmert Chemnitz şehrinde Thüringen Anayasa koruma teşkilatı mensupları tarafından fotorafları çekiliyor, fakat yakalama kararı olmasına rağmen göz altına alınmıyor / alınmak istenmiyor. Akabinde ırkçı hırıstiyan terör örgütü teröristlerinden Böhmert arka arkaya uzun bir süre içerisinde bilinen 10 cinayet işliyor.
  •  
  • NSU terör örgütüne yakınlığıyla ve bu örgüte destek sağladığıyla bilinen Thomas S. isimli şahısın Emniyet birimleri tarafından ciddi maddi destek alığı ortaya çıktı. NSU teröristlerine patlayıcı madelerin Alman emniyet birimlerinin gözdesi Thomas S. tarafından teğmin edildiğide bilinmekte. Thomas S. isimli şahış halen Emniyet birimleri ve bazı siyasiler  tarafından korunmakta.
  •  
  • Federal Almanya Anayasa Koruma teşkilatında Şubat 2012´de, Thomas S. ´in Federal Savcılık tarafından zanlı olarak tanımlanması´nın hemen akabinde bu şahışla ilgili tüm dosyalar imha ediliyor. Ferderal Almanya Anayasa Koruma teşkilatı neyi gizliyor; Thomas S. le veya NSU isimli ırkçı hırıstiyan terör örgütüyle bağlantısınımı gizlemeye çalıştı? Bu dosyaların imhasını rutin bir iş gibi göstermeye çalişsada, bu teşkilat buna kimseyi inandıramaz. Bizim bir atasözümüz vardır. „Çiğ yemeyenin miğdesi arımaz.“
  •  
  • Kölnde bulunan ve Türklerin yoğunlukla yaşadığı Keupstrasse´ye bomba saldırısı yapılmasından hemen sonra dönemin içişleri bakanı Otto Schilly -emniyet mensuplarını emir verir vari- bu saldırının ırkçı bir saldırı olmadığını açıkladı ve bu yönde araştırmalarının önünü kesti. Bir içişleri bakanı bir kaç saat içinde böyle bir kanıya nasıl varır? Tabiiki varamaz. O zaman böyle bir söylemi neden açıklar? Bir şeylerin üstünü örtmek içın olabilirmi? Neden olmasın!

Sevgili okurlar, bunun gibi mübalasız yüzlerce örnek sayabilirim. Şimdi soruyorum vicdanlarınıza, yukarda bahsı geçen kanı haksız yeremi oluştu?

 

Avukat Oğuz SARIKAYA / Köln

                                                                     

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri