NSU DAVASI SANCILI BAŞLAYACAK

Akkreditasyon krizinde Alman istihbaratının eli varmı?
Bu makale 27 Mart 2013, Carsamba 12:44:11 eklenmiştir.
HUKUK KÖŞESİ - Av. Oğuz SARIKAYA

Değerli okurlar, Alman Emniyet Teşkilatının beceriksizliği sonucunda uzun bir süre Türk işletmecilerine karşı işlenen cinayetler sonunda yargıya taşındı. Tam bu konuda içimiz ferhalamıştıki, bu hususda yeni bir skandala karşı karşıya kaldık.

Davayı görecek Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi masın için ayrılan 50 kontenjandan içerisine abup sabuk nedenler göstererek hiçbir türk medja grubunu almadı. Mahkemenin bu anlaşılmaz tavrı Almanyada yaşayan Türkleri endişelendirmeye başladı. Toplu sivil örgütlerinin yöneticileriyle yapmış olduğum görüşmelerde (doğru veya yanlış)  Mahkemenin Türk Medya kuruluşlarından hiçbirine Akkreditasyon vermemesinin arkasında Alman istihbaratının eli olduğu yönde bir kanı oluşmakta. Türklerin arasında şu soru sıkça sorulmaya başladı.

„Görülecek davada Türk medyasının için akkreditasyonunu Alman istihbarat teşkilatları ve anayasa korum teşkilatlarımı engeledi?“

Cinayetlerin ilk başladığından itibaren Alman emniyetin ve diğer kuruluşların (Anayasa koruma teşkilatları, Istihbarat vs.) tutumlarını ve NSU ile ilişkilerini tekrardan gözden geçirdiğimizde, bu kanının çokda uzak bir ihtimal olmadığı sonucuna varmak pekde mümkün.

Mahkemenin önünde iki seçenek bulunmakta. Mahkeme ya bu tutumunu değiştirecek ve Türkler arasında Alman adaletine olan güven duygusunu tekrardan sağlayacak, yada bu davanın üzerinde nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın bir kara leke her zaman kalacak.

 

Av. Oğuz SARIKAYA / Köln

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri