DİTİB’den veli kollarına eğitim semineri

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Köln bölge veli kolu başkanlarının katılımıyla “çalışmalarda iyi bir ivme yakalama, bilinçli veli ve aile içi etkili iletişim” konularını kapsayan iki günlük bir seminer Eifel DİTİB Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Bu haber 2018-02-28 01:02:27 eklenmiştir.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açılışı yapılan seminerde KRV DİTİB Köln bölge velileri adına Esma Keskin ile Eyalet Köln Bölge Birliği Başkanı ve DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral seminerin önemine vurgu yapan konuşmalar yaptılar.
Seminerde DİTİB‘in büyük bir aile olduğunu vurgu yapan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, „Biz büyük bir aileyiz. Birliğimizden, bütünlüğümüzden, beraberliğimizden kaynaklanan işbirliğimiz bizim büyük bir kurum olduğunu gösteriyor. 2018 yılından itibaren yeni bir sayfa açıyor ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Eğitim hizmetlerine, anne-baba ve veli hizmetlerine ağırlık vermek istiyoruz. Topyekün eyalet birliklerimiz, kadın ve gençlik kollarımız ile bu konuya eğileceğiz“ dedi.
Cami hizmetleri ile eğitim ve sosyal hizmetlerin bir bütün olduğuna değinen Aşıkoğlu, „DİTİB olarak cami hizmetlerimizin yanında eğitim ve çocuklara yönelik hizmetlerimizle geniş bir alanımız var. Başarı için sosyal hizmetler ve eğitim hizmetleri önemsiyoruz. Cami hizmetlerindeki canlılığın devam etmesi aynı zamanda eğitim ve sosyal hizmetlerin canlılarına bağlıdır, devamlılığına bağlıdır. O sebeple yürütülmesi önemlidir“ diye konuştu.
Seminerde: DİTİB Genel Sekreteri Dr. Emine Seçmez „DİTİB Veli Kollarının: teşkilatımızdaki yeri, beklentileri ve sorumlulukları“, Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gencer ve Türkçe Öğretmeni Volkan Bülent Tuncer, „KRV’de eğitim sistemi ve okullarda Türkçe eğitimi: sorunlar ve çözüm imkanları“, DİTİB Genel Merkez’den İhaliyatçı Mehmet Soyhun ve İslam Din Dersi Öğretmeni Tayfur Özata „Okullarda İslam Din dersleri meselesi ve sorumluluklarımız“, DİTİB Genel Merkez’den Hukuk Danışmanı Avukat Mehmet Günet „Okullarda ayrımcılık uygulamaları ve ayrımcılıkla mücadele yöntemleri“, Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazi „Yurtdışındaki aile yapımız ve çocuklarımızın eğitiminde ailelerin rolü ve sorumlulukları“ ve DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Emre Şimşek „Din görevlisi perspektifinden camilerimizde din eğitimi: sorunlar ve çözüm imkanları“ konularında sunum yaptılar.

 

Ercüment Aydın / Köln
 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri