Avrupalı Denizlililerin Federasyon Girişimi

26. Kasım 2017 tarihinde Avrupa Denizlililer Derneği e.V., Solingen Denizliler Derneği e.V., Denizli Tutluca in Europa e.V., Denizli Kültür Derneği Bielefeld e.V. ve Belçika Denizlililer Derneği sivil örgüt kuruluşları yönetim kurulları Avrupa Denizilililer Derneğinin ev sahipliğinde Leverkusen'de bir araya geldiler.
Bu haber 2017-11-27 23:24:07 eklenmiştir.

Avrupa Denizlililer Derneği başkanı Ali İnceören'in selamlaşma konuşmasında "Birlik ve Beraberlik" başlığı altında Avrupa'da etkili olan Denizli Kültür dernekleriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Toplantının gündemi ise bu derneklerimizi bir çatı altında birleştirmenin kaçınılmazlığı, bunun da bir "Avrupa Denizlililer Federasyonu" olarak bir yapıya gidilmesi gerektiğini ifade ettiler.  

 

"Avrupa Denizlililer Federasyon" kurulması hususunda hem fikir olan katılımcılar arasında Avrupa Denizlililer Derneği e.V. başkanı Ali İnceören, başkan yardımcısı Murat Şahinarslan, yönetim kurulu üyesi Muhammet Tuncel, Solingen Denizliler Derneği e.V. başkanı Murat Kaya, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Özden ve Elif Can, Denizli Tutluca in Europa e.V. başkanı Tayfun Dalkılıç ve yönetim kurulu üyesi Nevzat Dalkılıç, Denizli Kültür Derneği Bielefeld e.V. başkanı Şakir Yelpaze ve yönetim kurulu üyesi Hasan Demirtaş, ile Belçika Denizlililer Derneği başkanı Halil Girenizli ve yönetim kurulu üyesi Ahmet Güldaş yer aldılar. Ayrıca dernek üyelerinden Huriye Kaya, Erkan Can, Erkan Çelik ve Erdoğan Çağdaş'ta toplantıda derneklerini desteklemek üzere programa dahil olmuşlardır.

2018 yılı hedefleri arasında "Avrupa Denizlililer Federasyon"'un kurulması, beş yıllık çalışma planının hazırlanması, Avrupa'da faaliyet gösteren diğer Denizlili derneklerini federasyona kazandırmak üzere ziyaretlerin gerçekleşmesi ile birlikte 21. yüzyılda Avrupa'da yetişen yeni nesillere Denizli Kültür mirasını nasıl aktarıp çalışmalara dahil edilebilirliğinin üzerine Arge çalışmaları yürütmekten oluştuğunun kararına varılmıştır.

Bir dahaki toplantı Ocak 2018 yılında tertiplenmek üzere kamuya duyurulacaktır.

Avrupa Denizlililer Yönetim Kurulu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri