DİTİB’den yangınzedelere yardım

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), 3 Eylül 2017 tarihinde Duisburg - Meiderich semtinde meydana gelen, can ve mal kaybının yaşandığı yangın faciasında zaran gören ailelere destek amaçlı yardım programı düzenledi.
Bu haber 2017-11-23 00:10:17 eklenmiştir.

Yangın faciasında zarar gören Mahmut Yıldız, Johann Milek, İon ve Daniela Tanase ailelerine manevi desteğin göstergesi olarak DİTİB Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından 1000’er Euro’luk yardım yapıldı.
DİTİB olarak her zaman toplumun iyliği ve barışı için katkı sağlamaya devam edeceklerini söyleyen DİTİB Genel Sekreteri Dr. Bekir Alboğa şöyle konuştu: “Biz dinimizde ve medeniyetimizde herkesi insan kardeşimiz olarak görürüz. Dolayısıyla dünyanın neresinde olursa olsun acı bir facia olsa yüreğimiz parçalanır. Haiti’de, Pakitstan’da deprem ve tabi afetler oldu ve DİTİB camiasının desteğiyle o diyarlara ulaştı ve dünyanın maddi ve manevi destek verdi.  Son zamanlarda yaşanan böyle hadiseler bizleri son derece üzüyor. Bu hadiselerin bir daha yaşanmamasını arzu ediyoruz. Her gün daha da artan ırkçılık ve İslam düşmanlığı Almanya’ya yakışmıyor. 1960’lı yıllardan buyana Türkiye kökenli Müslümanlar olarak bu topluma ancak faydamız olmuştur. Bu toplumun iyliği, kalkınması ve barışına hep katkı sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Bizim Peygamberimiz (sav) ‘İnsanların en hayırlısı, insanlığa en faydalı olandır’ buyuruyor. DİTİB olarak, Almanya’nın demokratik geleneğine hep destek sağladık, camilerimizde yapmış olduğumuz etkinliklerle birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu hep ön plana çıkardık. Yaşanan acı hadiseler bizim öz karakterimizi ve sıfatımızı değiştiremez. Bizim özelliğimiz barış dininin mensubu olmaktır. Barış ve kardeşlik mesajlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Kardeşlerimize başsağlığı diliyoruz, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Olayın biran evvel açıklığa kavuşturulması ve faaillerinin bulunması, madur aileler için büyük teselli olacaktır. Bugün burada manevi desteğimizin göstergesi olarak yanınızdayız. DİTİB Genel Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu ve yönetim kurulu adına mütevazi yardımımızla yaralarınızı ve açılarınızı bir nebze de olsun paylaşmak ve azaltmak istedik.”
DİTİB olarak olay sonrası aileleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Aydın, Yangın faciasında Türk olsun, başka ülke insanı olsun herkese maddi ve manevi anlamda kucak açıyoruz. Son dönemlerde camilere yönelik saldırıların artmış olmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Rabbim’den insanlığa yönelik sevginin, saygının ve hoşgörünün hakim olmasını diliyorum” dedi.
Duisburg – Meiderich DİTİB Yunus Emre Camii Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleşen programda Dernek Başkanı Fatih Yüksel, yaşanılan olayın ilk anından buyana DİTİB camiası olarak maddi ve manevi anlamda yangınzedelerin yanında olduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından yangın faciasında zarar gören ailelere DİTİB Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından 1000’er Euro’luk yardım yapıldı.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri