Mahmut Aşkar’ın son romanı KURBAN

İsmail’in serüveni ile birlikte 60 yıllık bir Türkiye resmi...
Bu haber 2015-05-21 22:16:31 eklenmiştir.

Kurban romanında geçmişin derin izleri vardır. O dönemin insanları, çalışma şartları, türküleri, inançları ve sosyal ilişkileri... Yavaş yavaş gelişen çocuksu aşklar, sonra bir kişide yoğunlaşan gerçek aşk, aradaki düşünce farklılıkları İsmail’i yorar. O, özellikle duygularda idealist kalmayı hep önplanda tutan biridir. Bu ‘idealist’ düşünce yapısı ve tutumu çatışmaları, kırgınlıkları da beraberinde getirir. İyi adamlar, kötü adamlar ve değişen, yozlaşan değerler... Bu ortamda ‘farklı’ kalmaya çalışan İsmail için hayat hiç de kolay değildir. Yurtdışına çıkar İsmail. Almanya Köln Üniveristesi’nde okur, doktora yapar, seminerlere, konferanslara katılır. Göçler ve sosyal meseleler konusunda yeni tezler ileri sürer. Artık ismi sık sık gazetelerde yer almaktadır. Bilgisini kendi ülkesine taşımak ister. Büyük hayallerle Ankara’ya gider. Ülkenin üzerine yine askeri bir ihtilalin karabasanı çökmüştür. O ise çarpık şehirleşmeden yabancılaşmaya kadar önünde duran problemleri bir sosyal bilimci olarak yorumlamaya çalışır. Çok geçmeden Ankara ona zor gelmeğe başlar ve doğduğu yere geri döner.  Kurban, devamı olmayan bir gençlik kuşağının gönül dünyasını temiz ve akıcı bir Türkçe ile yansıtan bir roman olduğu kadar, toplumdaki değişime de ışık tutmaktadır.

 

Kurban romanı, yazar Mahmut Aşkar’ın yedinci kitabı. Daha çok sosyal konularla ilgili kitaplar ve makaleler yazan Aşkar , son kitabı Kurban’da roman kahramanı İsmail’in serüveni ile

birlikte 60 yıllık bir Türkiye resmi de çiziyor...

 

Beyan Yayınları’ndan okuyucularıyla buluşan roman ‘Kurban’, 262 sayfa. Kurban’ı ATİB Kitaplığı ve tüm kitapçılardan temin etmek mümkün.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri