Genel seçimler Avrupalı Türkler açısından çok önemli

AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Harun Tüfekçi, “Avrupalı Türklerin sandıklara gitmesi Türkiye'nin geleceği için önemli olduğu kadar Avrupa'lı Türklerin istikbali için de önemli” dedi.
Bu haber 2015-04-22 22:38:50 eklenmiştir.

Merkezi Köln'de bulunan AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti Konya milletvekili Harun Tüfekçi, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarına sandığa gidin çağrısı yaptı. Avrupa'da yaşayan Türklere mesaj veren Tüfekçi, “Siyasetin en önemli noktası vatandaşın sandığa gitmesiyle demokrasinin tecelli etmesidir, vatandaşın olmadığı demokrasi düşünülemez. Biz mutlaka vatandaşımızın özellikle Avrupa'da nüfusun yoğun olduğu yerlerde 8 Mayıs ile 31 Mayıs arasında saat 10:00'dan 19:00'a kadar sandıklara gitmek suretiyle oylarını kullanmalarını rica ve istirham ediyoruz. Bu Türkiye'nin geleceği için önemli olduğu kadar Avrupa'lı Türklerin istikbali için de önemli, ülkenin istikrarı için de önemlidir” dedi.


Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) olarak yaptıkları çalışmaları anlatan harun Tüfekçi şöyle konuştu: “AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı olarak yaklaşık üç aydır Avrupa ve yurtdışında yapmış olduğumuz çalışmalarla vatandaşımızın sandığa gitmesi konusunda faaliyetler yürütmekteyiz. Gördük ki 50 yıl gibi uzun bir zamandır sandıktan uzakta olan ve sandıkla bağını koparmış olan vatandaşımız bu anlamda rabıtada problem yaşıyor. Bizler bire bir vatandaşımıza ulaşarak sandıkla aralarındaki hukuku oluşturmaya gayret ediyoruz. Uzunca bir zaman bu ve kolay değil ama inanıyorum ki her geçen gün Avrupalı Türkler Türk siyasetine olan ilgilerini arttıracaklar ve sandığa gitmek suretiyle bu siyasette bizde varız deme noktasına geleceklerdir ve kararlılıklarını ortaya koyacaklardır.”


Seçim çalışmaları için oluşturulan SKM'nin yapısı hakkında bilgi veren Tüfekçi sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’da seçim çalışmaları kapsamında seçmenin yoğun olduğu 30 bölgede 1 Başkan ve 6 yardımcıdan oluşan SKM ekibi oluşturulmuştur. Bu bölgeler iki kez taranmış, SKM çalışma usul ve esasları hakkında bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Seçmenin yoğun olduğu bölgelerin demografik yapıya uygun ve bölgenin talepleri ile örtüşen Bakan, Milletvekili ve Belediye Başkanı organizesi yapılmıştır. Şu ana kadar 70’in üzerinde ziyaretçi planlanmış, 200’ün üzerinde program yapılmıştır. Gittiğimiz bölgelerde Başkonsolosları ziyaret ederek seçim çalışmaları ile ilgili fikir teatisi yapıyor, oy kullanılacak mahalleri birlikte inceliyoruz.Taşıma işine önem verilmekte olup seçmen ekibi ve sandık ekibi oluşturarak seçmenlere ulaşıp sandığa götürülmesi için çalışmalar yürütmekteyiz. Seçime yönelik her türlü materyal ve bilginin ilgililere ulaştırılması için farklı metot ve uygulamalar geliştirilmiştir”


AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Harun Tüfekçi, yaptıkları çalışmaların amacını ise şu sözlerle dile getirdi: “Bizler yaptığımız çalışmalarla halkın sandıkla olan bağını güçlendirmeye çalışıyoruz. Bizim diğer partilerden farkımız budur. Diğerleri yalnızca kendi partisi için çalışıyor, biz ise siyasi görüşü ne olursa olsun demokrasiye katkı anlamında herkese sandığa gitme çağrısında bulunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılım azdı. Nedenleri belli. Biz bundan elbetteki dersler çıkardık. Şimdi çok daha dinamik ve heyecanla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu anlamda halkın teveccühü de bizleri oldukça mutlu ediyor. Halkımız neredeyse bizler orada olacak ve vatandaşımızın hizmetinde koşacağız. AK Parti’nin bu kadar sevilmesindeki esas unsur da budur. Milletin dilinden konuşması, halkıyla hemhâl oluşudur. AK Parti halkla siyaset yapmaktadır. AK Parti milletin partisidir ve yaptığı çalışmalarla devlet ile millet arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmıştır”


Bu seçimlerin Türkiye için olduğu kadar yurtdışında yaşayan Türkler için de önemli olduğunu hatırlatan Harun Tüfekçi sözlerine şöyle devam etti: “İlk defa yurt dışı seçmenleri ile ilgili bir fasıl açıldı. YTB oluşturuldu. Bu önemli kurum Avrupa’daki vatandaşların daha iyi şartlarda yaşayabilmelerine yönelik projelere destek vermekle birlikte kültürel anlamda da vatandaşlarımıza sayısız hizmetler sunmaktadır. Öyle zannediyorum ki bu bizim, yurt dışındaki vatandaşlarımızı ne denli önemsemediğimiz hakkında önemli bir fikir vermektedir. Halkımızın yapılan hizmeti, özverili çalışmaları takdirle karşıladıklarını gittiğim her yerde tecrübe ediyorum. Bu sebeple halkımızın seçme hakkını en iyi şekilde değerlendireceğine ve istikrardan yana oylarını kullanacaklarına inanıyorum. 7 Haziran önemli bir gündür. Bizler o güne kadar çalışmalarımıza inanç ve azimle devam edeceğiz. Allah yolumuzu açık etsin.”


 

Düzenlenen basın toplantısında ayrıca AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım ve Medya Başkanı Ayşegül Bunsuz ile Av. Fatih Toprak da hazır bulundu.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri