AK Parti Avrupa'da çalışmalara başladı

AK Parti Avrupa Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Almanya’nın Köln şehrinde 30 Mart tarihinde düzenlediği bir basın toplantısıyla seçim çalışmalarına başladığını duyurdu. Bu bağlamda Köln’de merkezi açılan seçim merkezi ile birlikte bütün bölgelerde seçim çalışmaları eş zamanlı olarak yürütülüyor.
Bu haber 2015-04-09 23:18:02 eklenmiştir.

AK Parti Avrupa SKM Başkanlığınca Avrupa’nın farklı noktalarında yaklaşık 150 program tertip edilirken, bu zamana kadar 50 civarında siyasetçi, Avrupalı Türklerle bir araya geldi. Türkiye’den gelen siyasetçiler aynı zamanda esnaf ziyaretleri de gerçekleştirerek, Türk halkı ile hemhâl oluyor. Böylelikle siyasiler ziyaret ettikleri ülkedeki STK temsilcileri ve politikacılar ile de yakın temaslar kurmaktadırlar.

Önemli bayan siyasetçilerimizden AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Turizm ve Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit SKM’nin düzenlediği programlar çerçevesinde Almanya ve Belçika’ya önemli ziyaretler gerçekleştirdi. Akşit, Avrupalı kadınlarla bir araya gelerek seçim çalışmaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Akşit, ülkelerin sosyal siyasal ve kültürel açıdan gelişmeleri demokratik katılımcılıkla doğru oranda paralellik gösterdiğini aktarırken, “Gerçek şu ki; AK Parti’nin görünmeyen kahramanları kadınlarımızdır. Hepiniz kahramansınız.” dedi.

AK Parti Avrupa SKM tarafından Köln’de düzenlenen salon programına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Türkiye siyasetinden bahseden Arınç, istikrarın devam etmesinin tek yolunun seçimlerde istikrara oy vermek olduğunu kaydetti. Yurtdışında kullanılacak oyların önemli olduğunu vurgulayan Arınç, “Yurtdışında yaşayanlar seçimlerde daha önce oy kullanamıyordu. Şimdi esas bu seçimde kullanılacak. Bir oy çok önemli. Bu bizim namusumuzdur. Sandığa nerede olursa ulaşacağız.” diyerek herkesi sandık başına gitmeye davet etti.

Avrupa’da vatandaşlarımızla bir araya gelen tecrübeli siyasetçilerimizden birisi de Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır idi. Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletine ve Belçika’nın Beringen şehrine ziyaretler gerçekleştiren Bozkır, Avrupa’da yaşayan vatandaşlara sandığa gitmeleri çağrısında bulundu.

Öte yandan gidilmedik ev, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacaklarını dile getiren Avrupa SKM Başkanı Harun Tüfekçi çalışmalarına yoğun tempoda devam ediyor. Almanya Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde iki gün boyunca halkla bir araya gelen Tüfekçi, Avrupalı vatandaşlarımızla yakından ilgilenerek, onlara sandığın önemini hatırlatıyor. Esnaf ziyaretlerinin ve ev sohbetlerinin önemli olduğunu kaydeden Tüfekçi, gittiği her yerde bu ziyaretleri düzenli olarak icra ediyor. Yaptığı toplantılarda, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Avrupa’daki katılımın oldukça düşük olduğunu ifade eden Tüfekçi, yapılacak olan genel seçimlerde büyük bir katılım oranı yakalamak istediklerini ve bu amaçla Avrupa’nın farklı yerlerinde toplam 30 SKM oluşturduklarını belirtiyor. Diğer yandan vatandaşın sandığa gitmelerine yönelik özel organizasyonlar yapıldığını belirten SKM Başkanı, şubat ayının başından bu yana yoğun bir çalışma içinde olduklarını ve 30 SKM bölgesine iki kez ziyaret gerçekleştirdiklerini, üçüncü turu ise mayıs ayında gerçekleştireceklerini duyurdu. Tüfekçi, hangi partiye oy verilirse verilsin yüksek oranda sandığa gidilmesi hâlinde hiçbir siyasi partinin, Avrupa’da yaşayan seçmeni yok sayamayacağını belirtirken, bu seçimlerin Türkiye’de siyasi partiler açısından önemli olduğu kadar Avrupalı Türkler açısından da büyük önem arz ettiğini belirtiyor.

 

AK Parti Avrupa SKM Türkiye’nin önde gelen siyasetçilerini Avrupalı vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek . Halkın yoğun teveccüh gösterdiği Bakan, Milletvekili ve Belediye Başkanları ziyaretleri ilerleyen günlerde daha da hız kazanacaktır. Bu kapsamda; 10 Nisan’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Hollanda’ya gelirken, 10-12 Nisan tarihleri arası Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Avusturya’nın Viyana, Salzburg ve Nürnberg şehirlerine gelecek ve Avrupalı vatandaşlarımızla buluşacaktır. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise 17 Nisan’da Hollanda’ya; ardından da 18-19 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Köln, Dortmund şehirlerine ziyaretler gerçekleştirecektir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri