Kenan Kolat'a savcılıktan soruşturma

TGD eski genel başkanı Kenan Kolat'a, Almanya Türk Toplumu'nun bankadaki hesabından kendi şahsi çıkarları için para çektiği gerekçesiyle savcılık tarafından soruşturma açıldı. Berlin savcısı soruşturmayı Kolat'ın isteği üzerine başlattı.
Bu haber 2015-04-09 22:58:05 eklenmiştir.

Almanya Türk Toplumu (TGD) eski genel başkanı Kenan Kolat hakkında güveni suistimalden soruşturma açıldı. Uzun dönem TGD genel başkanlığı yapan Kolat'a soruşturma, genel başkanlığı yaptığı 2012-2014 döneminde derneğe ait banka hesaplarından şahsi çıkarları için para çektiği gerekçesiyle açıldı. Berlin savcılığı TGD eski genel başkanı Kolat'ın kendisini ihbar etmesiyle harekete geçti. Kolat'ın 2012-2014 yılları arasında birçok kez 200 ile 1000 Euro arasında değişen para miktarlarını TGD'nin banka hesaplarından çektiği iddia ediliyor. Yine ortaya atılan iddialara göre Kolat'ın dernek yönetiminden habersiz günlük ihtiyaçları karşılamak amacıyla çektiği paraları banka hesaplarına yeniden yatırdığı da belirtiliyor. Kolat'ın çektiği paraların bir kısmını iki gün sonra, kimi zaman da 8 ay sonra hesaplara yatırdığı da ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. 10 Mayıs 2014 tarihinde yapılan TGD genel kurulunda, sağlık gerekçeleriyle yeniden aday olmayan Kolat'ın gerçekte TGD delegelerinden gelen baskı üzerine aday olmadığı da iddialar arasında.


 

Kenan Kolat tüm iddialara karşılık suskunluğunu avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamayla bozdu. Kolat'ın avukatının yaptığı açıklamada TGD'nin kasa denetlemesi raporuna göre 2012-2014 yılları arasında banka hesaplarından para alındığı ancak bu paranın aynı miktarda daha sonra yerine konulduğu belirtiliyor. Kolat'ın avukatının açıklamasında ayrıca bazı taksi ve yemek faturalarının eksik olduğu, bu sebeple Kolat'ın bu harcamalarla ilgili faturaları sonradan dernek mali sorumlusuna verdiği de yer alıyor.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Almanya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri