‘‘Özgecan zinciri’’ Başkent’i dolaştı

Özgecan Aslan’ın katledilişini protesto etmek isteyen bir grup, önce Kızılay Kavşağını trafiğe kapattı.
Bu haber 2015-02-16 21:26:09 eklenmiştir.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde katledilen Özgecan Aslan’ı anmak için Güvenpark’ta toplanan yaklaşık 500 kişi, burada “Özgecan için yaşam zinciri” oluşturdu. Grup, oluşturduğu zincir sayesinde Kızılay Kavşağı’nı trafiğe kapattı. Bir süre trafiğe kapalı kalan Kızılay Kavşağı çevik kuvvet amirlerinin eylemcilerle konuşmasıyla trafiğe açıldı.


Protestocular daha sonra, Ziya Gökalp Caddesi’ni trafiğe kapatarak, Mithatpaşa Caddesi’ne oradan da AK Parti Ankara İl Teşkilatı’na yürüdü. Burada çevik kuvvet ekileri TOMA’larla grubun önünü keserek, teşkilat binasının önüne kadar gitmelerine izin vermedi. Grup adına bir kişi çevik kuvvet ve TOMA’lardan oluşan barikat önünde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile birlikte basın açıklaması yapmak için bir kargo şirketine ait aracın üzerine çıktı. Bunun üzerine kargo şirketinin görevlisi aracının üzerinden inmeleri konusunda Nazlıaka’yı ve yanındakileri uyardı. Kargo şirketinin görevlisi daha sonra bir sandalye getirdi ve basın açıklaması sandalye üzerinde yapıldı.


Protestocular basın açıklamasının ardından tekrar Mitahatpaşa Caddesi’ni trafiğe kapatarak, Yüksel Caddesi’ne geldi. Eylemciler, izledikleri bu güzergah boyunca, “Kadın, yaşam, özgürlük”, “Yasta değil, isyandayız”, “Özge’nin hesabını kadınlar soracak” şeklinde sloganlar attı.
Grup Yüksel Caddesi’nde bir süre sloganlar attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.


ETİKETLER : Özgecan Aslan’ın katledilişini protesto etmek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
allah rahmet etsin.
FERHAT 2015-02-17 21:31:30
allah belasını versin o şeref yoksunu insanların. ukash
Diğer Türkiye haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -