Açıköğretim fakültesi kayıtları 12 Eylül'de sona erecek

İnternet üzerinden başlayan Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Yükseköğretim Programları kesin kayıtlar 12 Eylül tarihinde sona erecek.
Bu haber 2014-08-27 22:31:51 eklenmiştir.

ANADOLU Üniversitesi Batı Avrupa Yükseköğretim Programları 2014-15 öğretim yılı kayıt başvuruları başladı. İnternet üzerinden yapılan başvurular 12 Eylül günü saat 16:30’da sona erecek. 2014 Batı Avrupa Öğrenci Seçme Sınavını kazananlar kesin kayıt işlemlerini http://anadolu-uni.de/bap_kayitbasvuru.html internet adresi üzerinden yapabiliyorlar.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Yükseköğretim Programları Görevlisi Hülya Güreler, “İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. Ancak sadece internetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları İnternet Başvuru Belgesi'nin yazıcıdan dökümünü alarak, diğer kayıt belgelerini de hazırlayıp, öğretim gideri ödemesini yaptıktan sonra tüm bu belgeleri bir zarfa koyup, Köln’deki Batı Avrupa Bürosuna posta yoluyla göndermeleri ya da elden teslim edilmesini sağlamaları gerekmektedir” dedi.


KAYIT SÜRESİ UZATILMAYACAK


Başvuru süresinin uzatılmayacağını, her türlü internet veya elektrik kesintisi gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için öğrenci adaylarının başvuru için son günü beklememelerini de dile getiren Hülya Güreler sözlerine şöyle devam etti: “Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Kimi öğrenci adayları internet üzerinden online otomasyona bilgilerini girip, formu oluşturmalarına rağmen gereken belgeleri büromuza göndermemektedir. Bu durumda da kayıt işlemi tamamlanmış sayılmaz. Öğrenci adaylarına kayıt başvurusu süresi uzatılmayacağı için tekrar hatırlatmak isteriz ki, internet başvurunuzu yaptıktan sonra oluşan formu okuyup, üzerindeki bilgiler doğru ise çıktısını aldıktan sonra imzalayarak, öğretim belgesi, öğretim gideri gibi gereken belgeleri de ilave ederek Köln'deki büromuza ulaştırmanız gerekmektedir.”


Batı Avrupa Bürosu iletişim bilgileri:

Telefon : 0049 221 51 10 44 (Hafta içi 14.00 – 17.00)

e-Posta : bap@anadolu-uni.de


Büro Adresi : Friesenplatz 13, D-50672 Köln

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri