Gurbetin Oyları 7 ülkede yapılanmaya başladı

Yurtdışında yaşayan Türkler “Gurbetin Oyları” ismiyle sivil bir inisiyatif kurdular. “Şeffaf, adil ve temiz bir seçim” sloganıyla sosyal medyada hızla büyüyen grup yurtdışında yaşayan herkesi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına davet etti.
Bu haber 2014-06-18 00:39:29 eklenmiştir.

İNTERNET üzerinden örgütlenen yurtdışında yaşayan Türkler “Gurbetin Oyları” ismiyle sivil bir inisiyatif kurdular. Almanya, Kanada, İngiltere, İsviçre, Fransa, Hollanda ve Amerika olmak üzere toplam yedi ülkede, “Gurbetin Oyları” yerel yapılanmaları başarılı bir şekilde hayata geçirilmeye başladı ve bu ülkelerde yerel sekretaryaların yapılanması da tamamlanmak üzere. Kendilerini siyaset üstü bir kuruluş olarak tanımlayan ve tüm siyasi partilere eşit mesafede oldukların ı belirten gönüllüler “Şeffaf, adil ve temiz bir seçim” sloganıyla sosyal medyada hızla büyümeye başladılar.


Herkesi sandık başına davet ediyoruz”


Almanya'nın Oyları Gönüllüsü Cansu Topal, “Yurt dışındaki seçmenin yaşadığı ülkede oy kullanabilmesinin önünü açan kanun değişikliği, ilk kez 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde uygulanmaya başlanacak. Bu sayede yurt dışında yaşayan seçmenler olarak, anayasal hakkımız olan oy verme görevini yaşadığımız yerde yerine getirebileceğiz. Gurbetin Oyları, yurt dışında yaşayan seçmenleri bir araya getirerek şeffaf, adil ve temiz bir seçim çağrısıyla herkesi sorumlu birer yurttaş olarak sandık başına davet ediyor. Bu davet demokrasimizin en yüksek evrensel standartlara ulaşmasına gönüllü olarak, sivil inisiyatif almak anlamını taşımaktadır” dedi.


Partiler üstü bir oluşum


Gurbetin Oyları’nın iki temel misyonu bulunduğunu dile getiren Cansu Topal, “Seçimlerde yurt dışı seçmen katılımının en yüksek seviyede olması ve seçimlerin şeffaf, adil ve temiz bir biçimde gerçekleşmesi. Bu iki hedefini gerçekleştirirken, her ülkede o ülkenin seçmen yapısını gözeterek katılımcı demokrasiye ve şeffaflığa önem veren kurum ve topluluklarla işbirliği yapan Gurbetin Oyları, siyasi hayatın olmazsa olmazı olan partilerin tamamına eşit mesafede ve 'partiler üstü' bir sivil oluşum anlayışıyla yoluna devam edecektir” şeklinde konuştu.


Gurbetin Oyları grubunun çalışmalarını sosyal medyadan takip etmek için şu linkler kullanılabilir:

https://www.facebook.com/GurbetinOylari

https://twitter.com/GurbetinOylari

 


ETİKETLER : Gurbetin Oyları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri