Dünya Türk İş Konseyi Köln'de toplandı

Avrupa’da Yerleşik Türk Girişimciler'in Köln'de düzenlediği toplantıda Avrupa’da Yerleşik Türk Girişimciler'in arasındaki sinerjinin arttırılması gerektiği vurgulandı.
Bu haber 2014-03-25 13:44:38 eklenmiştir.

ALMANYA'nın Köln kentinde Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) tarafından düzenlenen Avrupa’da Yerleşik Türk Girişimciler toplantısına yoğun ilgi oldu. DTİK Avrupa Bölge Komite Başkanı Turgut Torunoğulları'nın ev sahipliğinde Marriott otelde düzenlenen toplantıya DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yalçıntaş, Hollada İşçi Partisi Milletvekili Selçuk Öztürk, Hollanda İlçe Belediye Başkanları Nejat Kaya, Seyit Yeyden, Zeki Baran, ATİAD, MÜSİAD, TÜMSİAD, UETD, Hollanda Rize Kültür Vakfı gibi çok sayıda STK temsilcisi, Türk iş adamları ve girişimciler katıldı.


BİRBİRİMİZLE BARIŞIK OLMALIYIZ


Sinevizyon gösterisi ile başlayan toplantıda konuşan DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yalçıntaş, “Türkiye 2023 yılına yani 100. yılına dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefi koydu. Son yıllarda Türkiye ekonomide, ticarette önemli adımlar atarak yatırımcılar için cazip ülkeler arasında üst sıralara tırmandı. Somali ve Sudan'daki minareler tüm Afrika'ya yetecek kadar zengin olmasına rağmen, o topraklardaki insanların iyi yetişmemiş olması, birbirleriyle kavga etmelerinden dolayı o topraktaki bebekler açlıktan ölüyor. Türkiye'yi Anadolu'da yaşayan, Avrupa'da yaşayan insanlarımızla ileri götürmek istiyorsak bir olmalıyız, beraber olmalıyız ve gençlerimizi, nesillerimizi iyi yetiştirmeliyiz. Buna yaparsak devletimiz, milletimiz daha ileri gidecektir” dedi.


AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞIR


Değişen dünyada artık hiçbir ülkenin kendi sınırları içinde kalarak başarılı olamadığının altını çizen Yalçındağ, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu ülkenin diğer devletlerle ilişkide olması lazım ve o ülkelerin politikalarını da etkileyebilmesi lazım. Bir ülke diğer ülkelerin politikasını etkileyebildiği derecede başarılı oluyor. Hz. Mevlana'nın söylediği gibi 'Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır.” Bizler aynı dili konuşan bir toplumuz ancak zaman zaman aynı duyguyu paylaşamıyoruz. İşte DTİK'in amacı da bu. Yurt dışında yaşayan 6 milyon içinde öncelikle iş adamları, girişimci ve profesyonelleri bir araya getirmek, bunları omuz omuza aynı duyguyu paylaşır hale getirip, belli bir organizasyon içerisinde hem beraber hareket etmelerini sağlamak hem de tüm dünyada bir ağ oluşturarak birbirlerine yardımcı olmalarını sağlamak.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri