arvato Bertelsmann'dan Türkiye'ye dev yatırım

Dünyanın önde gelen, Avrupa’nın lider medya kuruluşu Bertelsmann şirketlerinden arvato Bertelsmann, Almanya merkezinde ağırladığı Türk gazetecileri ile başarı hikayesini paylaştı. Basın mensupları Almanya’nın dev kuruluşu arvato Bertelsman’ın Türkiye inancını ve büyük Türkiye yatırımlarını bizzat merkezinde arvato ve Bertelsmann yöneticilerinden dinlediler.
Bu haber 2013-12-17 22:08:57 eklenmiştir.

Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından Alman Bertelsmann Grubu şirketlerinden olan, Dış Kaynak Hizmet ve Know How Tedarikçisi (Business Process Outsourcing) sektöründe yine dünyanın en büyük kuruluşları arasında yer alan ve 2004 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren arvato Bertelsmann yöneticileri şirketin Almanya merkezinde bir grup basın mensubunu ağırladı.


Eylül 2013 itibariyle arvato Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Mehmet Ali Yalçındağ ve arvato Türkiye CEO’su & Bertelsmann Strateji ve İş Geliştirme Bölümü Kıdemli Asbaşkanı olan Oktay Erciyaz ev sahipliğinde gerçekleşen basın ziyaretinde arvato Bertelsmann’ın global başarı hikayesi bizzat arvato’nun ve bünyesinde olduğu Bertelsmann grubunun merkezinde Türk basın mensupları ile paylaşıldı.


Türk basınından önemli isimlerin katılımında gerçekleşen temaslar, 178 yıllık dev yatırımın başlangıç durağı olan ve bugün 250 bin metrekarelik kapalı alanıyla Avrupa’nın en büyük baskı üretim tesisi olan Mohn Media’da başlayıp yine Almanya’nın Gütersloh kentinde bulunan Bertelsmann ve arvato merkez ofislerinde gerçekleşen ziyaretlerle devam etti.


Düzenlenen ziyarette Türk basın mensuplarını arvato Bertelsmann merkezinde ev sahibi olarak ağırlayan arvato Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, arvato’nun Türkiye yatırımlarının önemine vurgu yaptığı konuşmasında şöyle konuştu: “İnsana dokunan her marka liderliğe bir adım daha yaklaşır. Türkiye’ye inanan her uluslararası kuruluş, inancının haklı olduğunu görür. Arvato Bertelsmann dünyanın dört bir köşesinde ve ülkemizde insanlarla etkileşim halinde. Türkiye’ye inanmış, yatırım yapma kararını vermiş gruplara destek verip işbirliği içerisinde olmayı, her zaman kendime sosyal sorumluluk bilirim. Ve bu inançla, arvato Bertelsmann’ın Türkiye faaliyetlerinde görev almaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Arvato’nun ülkemizdeki yatırımlarını gelecek dönemde de hızla büyütme hedeflerimiz var. Tüm dünyada hizmet verdiği kurumlar ile müşterileri arasında bir köprü olarak çalışmalarını sürdüren arvato, Avrupa’da müşteri ilişkileri yönetimi, e-ticaret hizmetleri, ödeme sistemleri yönetimi alanlarında lider şirket olarak biliniyor. arvato Bertelsmann’ın hizmet portföyüne bakıldığında dünyada bu kadar geniş bir yelpazede hizmet veren bir başka grup yok. Uluslararası arenada olduğu gibi, Türkiye’de de arvato’nun geniş hizmet yelpazesini sektörlere tanıştırarak, arvato’nun lider olduğu özellikle müşteri hizmetleri, IT servisleri ve sadakat programlarını tanıtacağız. arvato, Türkiye’ye inanan bir kurum ve Türkiye’ye inanan her uluslararası kuruluş gibi, arvato da bu inancında ne kadar haklı olduğunu her geçen gün gören, bu doğrultuda hizmetlerine Türkiye’de ağırlık verme planlarını titizlikle yürüten bir dünya markası.”


Dünyanın her köşesinde insanlara dokunan bir Avrupa devi, uluslararası lider şirket Bertelsmann, bünyesindeki dev markası arvato ile Türkiye yatırımlarına hız veriyor.

arvato Bertelsmann’ın, genç ve dijital yatkınlığı yüksek popülasyonu, istikrarlı büyümesi, altyapı yatırımlarının yanı sıra lojistik, e-ticaret ve dijital pazarlama hizmetleri alanlarında büyümesiyle dikkat çeken ülkemizde 2004 yılında başlattığı faaliyetlerine gelecekte nasıl yön vereceğiyle ilgili önemli bilgilerin paylaşıldığı temaslara bizzat katılan arvato Global CEO’su ve Bertelsmann İcra Kurulu Üyesi Achim Berg ve arvato Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu CEO’su Ralf Bierfischer kurumun gelecek vizyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Şirket başarısının sadece finansal verilerle değil güçlü finansal göstergelerle “insan”a yapılan yatırımların paralel büyümesiyle ölçülebileceğini vurgulayan Achim Berg, konuşmasında Türkiye’den önemli beklentileri olduğunu ve ülkemize yaptıkları yatırımdan son derece memnun olduklarını dile getirdi.


Gezi boyunca basın heyetine Mehmet Ali Yalçındağ ile birlikte evsahipliği yapan arvato Türkiye CEO’su ve Bertelsmann Strateji ve İş Geliştirme Bölümü Kıdemli Asbaşkanı Oktay Erciyaz yaptığı değerlendirmede hizmet verdiği alanlarda Avrupa lideri olan arvato’nun Türkiye yatırımlarına hız vereceğini ve ülkemizin önümüzdeki yıllarda şirket yönetimi için odaklanılan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alacağını belirterek, “arvato Türkiye başarılı bir yatırım oldu, devam edecek yatırımlarımız ile kısa zamanda hızla büyüme bekliyoruz.” sözleriyle şirketin Türkiye’deki konumunun artarak gelişeceğine dikkat çekti.


Her tüketici arvato ile günde ortalama 8 kez temasa geçiyor


Arvato Bertelsmann’ın Gütersloh’daki merkezinde yapılan sunumlarda dikkat çekici veriler de paylaşıldı. Arvato’nun insan merkezli ve insan etkileşimli iş modelinin önemine yapılan vurgulara verilen örneklerde aşağıdaki veriler dikkat çekti.


arvato dünya çapında hizmetleri ile;


- Yılda 700 milyon sevkiyat gerçekleştiriyor

- Yılda 300 milyon tüketici ile müşteri ilişkileri yönetiminde etkileşime giriyor

- Hergün 180 farklı para biriminde 100 milyon adet online reklam harcaması tahsilatı - gerçekleştiriyor

- Yılda müşteri sadakat sistemlerinde 40 milyon tekil ve nihai kullanıcıya hizmet veriyor

- Yılda 3,2 milyar euro üzerinde finansal tahsilat gerçekleştiriyor

- 68 milyonun üzerinde e-ticaret kredi kartı ödemesinin onay ve takibini yapıyor

- Yılda 750 milyon kitap baskısı yapıyor

- Yılda 2 milyar broşür üretiyor


Arvato Bertelsmann Hakkında


Arvato bugün dünyanın 39 ülkesinde, 200’den fazla noktada, 65 bine yakın çalışanı ile bilişim, telekomünikasyon, medya, enerji, perakende, tüketim ürünleri, hizmet sektörü, sağlık sektörü ve otomotiv endüstrisi başta olmak üzere, hizmet verdiği dev dünya markalarının çözüm ortağı olarak kurumların iş süreçleri, dış kaynak yönetimi ve servis sağlayıcısı olarak hizmet veriyor.


Dünyanın önde gelen uluslararası medya kuruluşu Bertelsmann şirketlerinden olan ve ülkemizde İstanbul, Elazığ ve Gümüşhane’den sonra son olarak Adana’da açılan çağrı merkezlerini bünyesinde barındıran ve yöneten arvato Bertelsmann, -yalnızca hizmet verdiği çağrı merkezleri kapsamında dünyada 30 binden fazla çalışanı ile 30 dilde verdiği hizmetle yılda 300 milyondan fazla çağrıyı cevaplamakta.


Türkiye’de 2004 yılından bu yana Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Yunanca, Bulgarca, İspanyolca ve Flemenkçe dillerinde profesyonel çağrı merkezleri hizmetleri sunan marka, uluslararası tecrübesi, kullanmakta olduğu son teknolojiler ve kaliteye verdiği önem ile dikkat çekiyor.


Çağrı merkezi operasyonları haricinde ülkemizde bilgi işlem yazılımları ve teknoloji hizmetleri veren arvato Bertelsmann, çok yakında kapsamlı olarak tedarik zinciri yönetimi (supply chain management) ve sadakat programları (loyalty services) konularına yapacağı yatırımlarla da Türkiye’deki hizmet yelpazesini genişletmeyi planlamakta.


Bertelsmann Hakkında


 

Bertelsmann, 1835 yılında Almanya’nın Gütersloh şehrinde kurulmuş olan ve bugün tüm dünyada 110.000’in üzerinde çalışanıyla hizmet veren uluslararası medya ve hizmetler şirketidir. Bünyesinde Avrupa’nın lider TV ve radyo grubu olan RTL Group; yine Avrupa’nın lider dergi yayıncısı olarak tanınan Gruner+Jahr; dünyanın en büyük kitap yayın grubu Penguin Random House’ın yanı sıra; iş süreçleri dış kaynak yönetimi servis sağlayıcısı alanında hizmet veren arvato Bertelsmann’ın yer aldığı grup halihazırda 60’dan fazla ülkede müşterilerine katma değerli servis sunmakta. Güçlü finansal yapısı ile dikkat çeken ve 178 senelik tecrübe ve birikimiyle tanınan grup, dünyanın farklı ülkelerinde yatırımlarını ve hizmetini sürdürmeye devam ediyor.  

ETİKETLER : arvato Bertelsmann Mohn Media Achim Berg Ralf Bierfischer Oktay Erciyaz Mehmet Ali Yalçındağ arvato Türkiye yatırım ekonomi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri