Bilinçsiz sigorta yaptırmayın

Sigortacı Murat Aslan, bilinçsiz yapılan sigortanın size fayda sağlamak yerine boşa prim ödediğiniz için maddi zarar oluşturabileceğini belirterek, sigorta yaptırmadan yapılacak sigortanın kapsamının iyice araştırılması gerektiğini söyledi.
Bu haber 2013-08-06 22:14:21 eklenmiştir.

ALMANYA'nın Köln kentinde yaşayan tecrübeli sigortacı Murat Aslan, Türklerin Almanlara oranla daha bilinçsiz sigortalar yaptırdıklarını, bunun hem maddi kayıp hem de başınıza bir iş geldiğinde hayal kırıklığı ile sonuçlanabileceği uyarısında bulundu. Sigorta yaptırılacağı zaman gerek sigorta şirketinin gerekse yapılan sigortanın içeriğinin iyi incelenmesi gerektiğini belirten Aslan, özellikle kaza sigortasının gelecekte size bir çok avantaj sağlayabileceği tavsiyesinde de bulundu.


Önce iyice araştırın


Sigorta yapmadan önce iyi bir araştırma yapmak gerektiğini belirten Murat Aslan, “Yaptığımız sigorta neleri kapsar, hangi şartlarda neler için geçerlidir, bunların iyi araştırılması gerekiyor. Bazı insanlar sigorta poliçesini aldıkları zaman maalesef büyük hayal kırıklığına uğruyorlar. Sigortacıyla konuşup sigortayı yapıyorlar ancak poliçeyi okuduklarında sigortaların asıl beklentilerini karşılamadığını görebiliyorlar. Örneğin bir kişi kaza sigortası yaptırdığı zaman o kişi işe giderken kaza geçirirse sigorta kişinin zararını karşılıyor. Ancak kişi örneğin futbol oynarken ya da araba gezisinde kaza geçirirse sigortaları bu kazayı kapsamıyor. Bu tür durumları karşılamak için kişiye özel bir kaza sigortası gerekiyor” dedi.


Kaza sigortasının önemi


Kaza sigortalarının gelecekte işinizi kaybetmeniz durumunda sizin için can simidi görevi üstlenebileceğini söyleyen Murat Aslan, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle çocuklar için yapılan sigortalarda dikkat edilmesi gereken noktalar var. Güncel hayatta çocuklar dışarıda futbol oynuyor, geziyorlar, misafirliğe gidiyorlar. Bu aktiviteleri yaparken çocuk düşüp ayağını burkarsa ve bunun gibi kazalar yaparlarsa sigorta bunu karşılamıyor. Örneğin yaşadığımız bir olay çocuğun bezi değiştirilirken çocuk düştü ve ömür boyu felç oldu. Bu durumda aile çocukla ilgilenmek zorunda olduğu için çalışamaz duruma geldi ve maddi olarak zayıfladı. Bu tür durumları da göz önünde bulundurarak sigorta yaptırmak lazım. Herkes için kaza sigortası çok önemli. Örneğin bugün çalışıyoruz ama yarın işsiz kaldığımız zaman o sigortadan gelirimizi sağlamamız gerekiyor.”


Vatandaşlarımız bilinçsiz


 

İnsanların her sigortanın aynı şeyleri kapsadığını sandığını ancak her sigorta türünün ve her şirketin farklı imkanlar sunduğunu hatırlatan Aslan, “Özellikle bizim vatandaşlarımız sigorta yaparken maalesef rasgele sigorta yapıyorlar. Örneğin ziliniz çalınıyor ve gelen kişi aileye sigorta teklif edip sözleşme imzalıyor. İnsanlara tanımadıkları kişilerle ve içeriğini tam olarak bilmedikleri sigortaları yapmamalarını öneriyorum. Sigorta yapacağınız zaman bilinen acentelere gidip sunduğu imkanları iyi araştırıp öyle sigorta yaptırınız” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : sigorta sigortanın püf noktaları kaza sigortası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Magazinavrupa.com
© Copyright 2013 Magazinavrupa.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Almanya haberleri