Ana Sayfa Uncategorized Şakrak ile Leverkusenli çocukları, sosyal farkındalık kazanmanın keyfini yaşadı

Şakrak ile Leverkusenli çocukları, sosyal farkındalık kazanmanın keyfini yaşadı

905
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Leverkusen Mimar Sinan Camii düzenlediği etkinlik kapsamında dünya çocuklarının yeni kahramanı “Şakrak” Leverkusenli çocuklarla buluştu.

Leverkusen DİTİB Mimar Sinan Camii gençlik kolunun organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte, Şakrak karakterinin mucidi ve proje geliştiricisi Ayşe Gül Kara Zorlu, çocuklar, gençler ve aileleriyle bir araya geldi.

Çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı

Çocuklara sosyal yaşamda farkındalık kazandırmak amacıyla hikayelerini Şakrak kahramanı üzerinden anlatan yazar Zorlu, eğlenceli bilgiler sunarak çocuklara okumayı sevdirmeyi, değerleri aktarmayı, kültürü tanıtmayı, farkındalık yaratmayı ve öğrenmeyi keyifli hale getirmeyi amaçlayan bir sunum gerçekleştirdi. Etkinlikte Zorlu çeşitli oyunlarla çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Çocuklara doğruyu ve güzeli öğretmeye çalışıyoruz

Zorlu, çocuk yetiştirmenin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini vurgulayarak, “Hedefimiz, bütün dünya çocuklarına yeni bir kahraman sunmakla beraber, onları iyiliğin ışığında buluşturarak doğruyu ve güzeli öğretmeye çalışmaktır” dedi.

Empati yeteneğine katkı veriyoruz

Yazar Zorlu, ayrıca “Ekranlara çok fazla çizgi film gelmektedir. Bu karakterleri çocuklarımız takip etmektedir. Biz de kitaptan bir çizgi film kahramanı oluşturduk. Çocuklarımızın bu sayede kitap okumasını sağlamaya çalışıyoruz. Şakrak kitaplarında her hikayede değerlerimiz işlenmiştir. Yazdığımız kitaplarla çocuklarımızın empati yeteneğine katkı veriyoruz” açıklamasında bulundu.

Leverkusenli çocuklar Şakrak karakterine büyük ilgi gösterdi. Çok keyif alarak öğrenme deneyimin yaşadığı etkinlikte, caminin gençlik kolu yöneticileri çocuklar için yüz boyama, pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı gibi bir dizi etkinlikler düzenledi.

Leverkusen DİTİB Mimar Sinan Camii gençlik kolundan Muhammed Tayyip Ateş, etkinliğe katılım ve katkılarından dolayı yazar Ayşe Gül Kara Zorlu’ya teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda çocuklara hediye ve kitap dağıtımı yapılırken Zorlu da çocukların Şakrak serisinin yer aldığı eserlerini imzaladı.

Ercüment Aydın / Köln

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz