Ana Sayfa Uncategorized Köln’de “Türk-Alman Dostluk Konseri” verildi

Köln’de “Türk-Alman Dostluk Konseri” verildi

75
0

Köln ile İstanbul’un kardeş şehir olmalarının 25. yılında, Almanya’nın Köln kentinde “Türk-Alman Dostluk Konseri” düzenlendi.

Köln Yunus Emre Enstitüsü ile Köln-İstanbul Kardeş Şehir Derneğinin ortaklaşa düzenlediği konserin ilk bölümünde Köln’ün ilk Türk korosu olan ve Ömer Solak‘ın yönettiği “Yurdun Sesi Köln 1965 Korosu” sahne alarak “Pencereden Kar Geliyor”, “Gemilerde Talim Var”, “Mendilimin Yeşili” gibi İstanbul türkülerini seslendirdi.

İkinci bölümde ise Dieter Hof yönetimindeki 20 farklı milletten insanların oluşturduğu “Colors of Cologne” korosu sahne aldı ve farklı dillerde dünya şarkılarından seçkiler seslendirdi. 

Köln–İstanbul Kardeş Şehir Derneği Başkanı Walter Kluth, bu tür etkinliklerle Türk Alman dostluğuna katkı sağladıklarını vurguladı ve kendileri gibi kültürlerarası dostluk zeminini güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Türkiye’nin Köln Başkonsolosu Turhan Kaya ile Yurdun Sesi korosunun kurucusu Cengiz İyilik’in de hazır bulunduğu konsere Türklerin yanı sıra Alman sanatseverler de ilgi gösterdi.

Önceki İçerikAlmanya’da 200 yıllık geleneğe Türk derneklerinden katkı
Sonraki İçerikDİTİB’de “Takvim Birliği Bilgilendirme Toplantısı”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz