Ana Sayfa Uncategorized Türk gençlerinden Münster’de evsizlere sıcak çorba ikramı

Türk gençlerinden Münster’de evsizlere sıcak çorba ikramı

987
0

Almanya’nın Kuzey-Ren-Vestfalya eyaletinin Münster kentinde bir grup genç Merhaba & Mahlzeit derneği altında sokaktaki evsizlere sıcak mercimek çorbası dağıttı, Merhaba-Poşetleri verdi. Poşetlerin içerisinde hijyen ürünleri, su, meyve ve çikolata yer aldı.

Merhaba & Mahlzeit daha öncesinde bir çok yardım faaliyetlerine ve yardım kampanyalarına imza atmıştı. Bunlardan bir kaçı, evsizlerin ihtiyaçlarını karşılama, sığınma evindeki anne ve çocuklara iftar yemekleri organize etmek, Suriye’deki yetimlere iftar ve bayram hediyesi organize etmek ve bir çok defa evsizlere yemek ve kıyafet dağıtımı oldu.

Ekip adına açıklama yapan Melek Ayar, gelecekte de yardım faaliyetlerini tam hız devam ettireceklerini belirterek, kurban bayramında nezarethanedeki genç Müslümanları ziyaret etmek ve baklava dağıtımını gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Wuppertal nezarethanesinde müslümanlara din ve inanç konusunda destek olan Ayar, şunları belirtti:

“Onların bize çok ihtiyaçı var. Bizlerde onlara kulak vermezsek, bu sefer nezarethanedeki müslüman kardeşlerimizi hepten kaybetmiş ve hatasından dönme imkanın ellerinden almış oluruz” diyen Melek Ayar, Wuppertal nezarethanesinde müslümanlara din ve inanç konusunda destek oluyor.”

Derneğin genel başkan yardımcısı Gökhan Mete, çalışmaları hakkında Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolos Erdem Tunçer’e bilgi verdi.

Mete, dernek olarak Haziran ayında “hayır sever gecesi” düzenlemeye hazırlandıkları bilgisini paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz