Ana sayfa Uncategorized Wahlen DİTİB Camii’nden ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyası

Wahlen DİTİB Camii’nden ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyası

2655
0

Almanya’nın Hessen eyaleti Wahlen kasabasında Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii’nde “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası düzenledi.

Wahlen DİTİB Merkez Camii’ne gelen bayanlara Kur-an-ı Kerim dersleri veren Sebahat Özcan’ın rehberliğinde başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası için 500 bağış yapıldı.

“Hediyem Kur`an Olsun” kampanyasına yoğun destek

“Hediyem Kur´an Olsun” projesinde bağışlarla temin edilen Kur´an-ı Kerimlerin, Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde Yüce kitabımızın evrensel mesajını geniş kitlelere ulaştırmak, onu okumayı ve anlamayı desteklemek amacıyla kampanyanın başlatıldığını söyleyen din görevlisi Fehmi Özcan, “Dünyanın dört bir yanında Kur´an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişilere, okullara, yurtlara, hastanelere, cezaevlerine, Kur´an kurslarına ve yoksullara ulaştırılmak amacıyla kampanya başlattık. İnsanların en hayırlısı, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.” hadis-i şerifi rehberliğinde herkesi, bu projeye destek vermeye davet ediyoruz“ dedi.

‘Hediyem Kur’an Olsun’ seferberliği

Yaklaşık 500 adet Kur’an-ı Kerim’in bağışlandığını ifade eden dernek başkanı Ahmet Suna ise, “Başlattığımız kampanya seferberliği devam ediyor. Cami cemaatimiz kampanyaya büyük ilgi gösterdi. Dünya üzerinde birçok bölgede yaşayan Kur’an-ı Kerim’i kitap halinde görmemiş ve dokunamamış Müslüman kardeşlerimiz var. Bu kampanya vesilesiyle cemaatimizin hediye ettiği Kur’an-ı Kerimler onlara ulaşacaktır. Bağışta bulunan ve vesile olan herkesten Allah razı olsun“ dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı‘nın “Dünyanın dört bir tarafında Kur’an-ı Kerim’in bulunmadığı hiçbir ev, hiçbir gönül kalmasın!” sloganıyla başlattığı “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası için Wahlen DİTİB Merkez Camii cemaati bağışta bulunarak,  yaklaşık 500 adet ile kampanyaya katkıda bulundu.

Ercüment Aydın