Ana sayfa Uncategorized Konstanz’da resim ve kompozisyon yarışması ödülleri verildi

Konstanz’da resim ve kompozisyon yarışması ödülleri verildi

10500
0

Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Uğur Acar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasına katılan ve dereceye giren öğrencilere belgelerini ve ödüllerini takdim etmek üzere Konstanz şehrini ziyaret etti.

DİTİB Mevlana Camisi toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte Konstanz Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni Hakan Veli Küçük, DİTİB Mevlana Camisi din görevlisi Abdüssemet Kilit, Konstanz TOAB Başkanı Özkan Çağlar, Konstanz TOAB yönetim kurulu üyeleri Serpil Balan Çetinkaya, Nagihan Aksakal, Mutlu Sarı, veliler ve öğrenciler hazır bulundu.

Almanya’da Türk kültürünün yaşatılmasında, burada görev yapan öğretmenler ve din görevlileri ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinin önemine vurgu yapan Dr. Uğur Acar, desteklerinden ve katılımlarından dolayı Konstanz TOAB üyeleri ve velilere teşekkür etmiş, ardından öğrencilere belgelerini ve hediyelerini verdi. Resim yarışmasına katılıp katılım belgesi almaya hak kazanan Selin Balan ve Liya Safiya Şahin’e ve kompoziyon yarışmasında 1. olan Aslı Yılmaz’a belgelerini TTK öğretmeni Hakan Veli Küçük ile birlikte takdim eden Acar, öğrencilere başarılarının devamını diledi ve kendilerine Türk kültüründen kopmadan Alman kültürü ile barışık bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu.

Etkinliğe katılan Konstanz TOAB üyeleri ve velilerle kısa bir sohbette bulunan Eğitim Ataşesi Acar, ataşeliğin yapmayı planladığı veli seminerleri hakkında bilgi verdi.